​19-20 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen denetim sonrasında denetçi tarafından hazırlanan rapor, Akreditasyon Kurulu'nun 29.12.2014 tarihli toplantısında değerlendirilmiş ve Akreditasyon Belgemizin 3 yıl süreyle yenilenmesine (01.01.2015-31.12.2017) karar verilmiştir. 

1.Dönemde akredite olarak "5 yıldızlı hizmet" yarışına ilk başlayan Odalardan biri olan Odamızın Akreditasyon Sertifikası ("A" Mükemmel Seviyesinde) 29 Ocak 2015 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK'ın da katılımları ile TOBB'da düzenlenen törende TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve TOBB Akreditasyon Kurul Başkanı Sn. Halim METE tarafından takdim edilmiştir. Törene, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Metin KALKAVAN, Genel Sekreter Sn. Murat TUNCER, Kalite Yöneticisi Sn. Ezgi ERDEM VAR ve Kalite Birimi Baş Denetçisi Sn. Ebru BULUT tarafından katılım sağlanmıştır. 

Törende konuşan TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU akredite olarak "5 yıldızlı" unvanı alan Oda ve Borsa sayısının 191'e ulaştığını, 41 Oda ve Borsanın da yolda olduğunu, Akreditasyon belgelerinde hedefin 365 Oda ve Borsanın tamamı olduğunu belirtmiştir. 

Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, 5 yıldızlı olan Oda ve Borsaların hizmet kalitesi anlamıyla Londra, Paris, Berlin'deki Oda ve Borsalar ile üyelerine aynı standartta hizmet veriyor olmaları sebebiyle Oda/Borsa Başkan ve çalışanlarına tebriklerini iletmiştir.

sertifikatoreni.jpg  
​​
İMEAK Deniz Ticaret Odası