• Anasayfa
  • |
  • Meksika Havacılık Fuarı (FAMEX), 24-27 Nisan 2019, Santa Lucia, Meksika Hk.

Meksika Havacılık Fuarı (FAMEX), 24-27 Nisan 2019, Santa Lucia, Meksika Hk.

İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nın (TOBB) 01.02.2019 tarihli ve 1271 sayılı yazısı.

 

             Sayın Üyemiz,

İlgi yazı ile, 24-27 Nisan 2019 tarihlerinde Meksika’nın bir eyaleti olan Santa Lucia’da “Meksika Havacılık Fuarı (FAMEX)”nın düzenleneceği bildirilmektedir.

Söz konusu Fuarın, Meksika’nın ana sanayi etkinliklerinden biri ve Latin Amerika’nın ikinci önemli etkinliği olduğu, 2017 yılındaki fuara 35 farklı ülkeden 500 firmanın katıldığı ve fuar kapsamında 4 bin 6 yüz iş toplantısının düzenlendiği belirtilmektedir. Fuar esnasında “Yabancı Yatırım” konulu bir seminer ve eğitime teşvik amaçlı yapılacak akademik günlerde “Üçüncü Hava Sahası Eğitim Forumu” ve “Üçüncü Teknik Konferanslar Turu” gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Ayrıca Meksika Havacılık Fuarı’na 12 devlet yöneticisi, 53 büyükelçi, 11 savunma bakanı, 37 hava kuvvetleri komutanı, 38 askeri ataşeyi kapsayan endüstri alanındaki başlıca ulusal ve uluslararası aktörlerin yanı sıra Boeing, Airbus, Embraer, Bombardier, Bell Helicopters, Russian Helicopters, Turkish Aerospace, Israel Industries, Pilatus, Lockheed Marin, Northop Gruman, Indra, Catic, Korean Aerospace Industries, Thales, Safran, Honeywell, UTC, Zodiac Aerospace ve Cessna gibi firmalardan işadamlarının ve CEO’ların katılımının beklenildiği ifade edilmektedir.

Bahse konu fuara ilişkin detaylı bilgiye Meksika Havacılık Fuarı resmi internet sayfasından (http://www.f-airmexico.com.mx/englishtranslate/index.html) ulaşılabileceği bildirilmektedir.

 

Bilgilerinizi arz/rica ederiz.

 

                                                                                                           Saygılarımızla,

 

 

İsmet SALİHOĞLU

                                                                                                                      Genel Sekreter

EKLER:

Ek-1: İlgi yazı.

 

92_558_Meksika_Havacilik_fuari.pdf