• Anasayfa
  • |
  • Bilgi'de Ekolojik Keşif Günleri

Bilgi'de Ekolojik Keşif Günleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekoloji Politik Platformu, "Ekolojinin Politikası: Yeni Sınırlar, Yeni Aktörler" başlıklı bir konferans düzenliyor. İki gün sürecek etkinlikte, uzman akademisyenler ekolojide dönüşüm yaratabilecek yeni olasılıkları tartışacak.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü'nde, 27-28 Kasım 2015 tarihinde düzenlenecek "Ekolojinin Politikası: Yeni Sınırlar, Yeni Aktörler" başlıklı konferansta, ekoloji ve çevre konusu tüm yönleriyle ele alınacak. İklim değişikliği, yaşam zincirlerinin tahribatı, buna bağlı göçler, gıda güvenliği, genetiği değiştirilmiş organizmalar, enerji, kirlilik, kuraklık gibi temel meseleler; farklı disiplinler üzerinden ekolojik bir bakış açısıyla değerlendirilecek.


Bilgi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Uğur ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sezai Ozan Zeybek'in açılış konuşmasıyla başlayacak etkinlikte, "Yeni Gıda Politikaları", "Yeni Paradigmalar", "Alternatif Gıda Zincirleri", "Şehir ve Çevre", "Yeni Yönetim Aygıtları", "Yeni Olasılıklar" ve "Yeni Kavramlar" başlıklı oturumlar gerçekleşecek. Ekolojik meseleler üstüne çalışan bilim insanlarını bir araya getirecek etkinlik, günümüzün acil meselelerine ışık tutmaya çalışacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekoloji Politik Platformu tarafından düzenlenen konferans; ekonomi, siyaset, sosyoloji, hukuk ve coğrafya gibi mevcut disiplinler üzerinden ekolojik sorunları yeniden düşünmek, yapılan güncel çalışmaları paylaşmak ve ortaya çıkan bilgi birikimini erişilebilir kılmak amacını taşıyor.

 

Kaynak: Dünya Gazetesi (23.11.2015)