RSS Servisi

DTO RSS Servisinden faydalanmak için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programına sahip iseniz aşağıda verilen bağlantıları RSS okuyucu programınıza kayıt etmeniz yeterlidir. 

​İMEAK DTO Haberleri https://www.denizticaretodasi.org.tr/tr/rss/haberler
İMEAK DTO Sirküler https://www.denizticaretodasi.org.tr/tr/rss/sirkuler

 

Uluslararası İşbirliği Duyuruları

 

​Türkiye' den İşbirliği Teklifleri​ http://boft.tobb.org.tr/yeni/Rssboft.php
​Dünyadan İşbirliği Teklifleri http://isbirilan.tobb.org.tr/yeni/Rssisbirilan.php
​İhale, Özelleştirme ve Yatırım Projeleri​ http://ihale.tobb.org.tr/yeni/RssIhale.php

 

​RSS Nedir?

RSS çeşitli internet siteleri tarafından yayınlanan haber vb. içeriğin tek bir ortamdan topluca izlenebilmesine olanak sağlayan yeni bir içerik besleme yöntemidir. RSS, Real Simple Syndication, RDF Site Summary veya Rich Site Summary (Zengin Site Özeti) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır. XML biçiminde olan RSS dosyaları ilk olarak NetScape firması tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. RSS dosyalarının kullanımı her geçen gün artarak yaygınlaşmaktadır.


RSS yöntemini destekleyen sistemlerin hazırladıkları XML biçimli dosyalara bir çok programla erişmek mümkündür. XML okuyucusu olan bu programlar, web gezgini veya e-posta istemcisi olabileceği gibi sadece RSS içeriği izlemek için hazırlanan masaüstü programları da olabilir.
RSS ikonunu gördüğünüz herhangi bir yerde, RSS verilerini RSS istemcinizi kullanarak alabilirsiniz.

,

Genel olarak, RSS verilerini, XML dosyaları olduğu için Internet Explorer içinden görebilirsiniz. Ancak sayfayı devamlı yenilemek ve RSS verilerini bu şekilde izlemek çok da verimli bir yöntem değildir. Bunun için pek çok insan, bazı RSS istemcileri kullanarak RSS verilerini takip eder. RSS veri "toplayıcıları", RSS verilerini toplamanız ve takip etmeniz için uygun arabirim sunarlar.
İşletim sisteminize göre kullanabileceğiniz RSS programlarının listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
RSS Okuma Programları