• Anasayfa
  • |
  • Temiz denizler için bir selfie de sen çek

Temiz denizler için bir selfie de sen çek

Türkiye'nin deniz ve su yollarını koruma konusunda çalışan sivil toplum kuruluşu TURMEPA, saat sektöründe faaliyet gösteren, Arıkan'ın üreticisi olduğu Quantum ile bir işbirliğine imza atıyor. Deniz kirliliğinin önüne geçmek için farkındalık yaratmayı amaçlayan #quantumladeniztemiz kampanyası, 17 Ağustos - 17 Ekim tarihleri arasında, sosyal medya üzerinden yürütülecek. 

Ülkemiz, gerek deniz ve kıyılarının doğal güzelliği ve biyolojik çeşitliliği, gerekse sualtı ve su üstü canlı, cansız varlıkları açısından dünyanın en zengin ülkelerinden biri. Kurulduğu günden bu yana deniz ve kıyılarımızın korunmasını ulusal bir öncelik haline getiren TURMEPA ile iş birliği yapan Quantum, bu zenginliğin korunması konusunda farkındalık yaratılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. 

Sosyal medya üzerinden yürütülen bu kampanyaya katılmak isteyenler, deniz kenarında çekecekleri selfie'leri #quantumladeniztemiz hashtag'i ile paylaşacak. Quantum da, çekilen her bir selfie için TURMEPA'ya, 1 litre deniz suyunun temizlenmesi için gereken tutarda bağış yapacak.

Çekilen her selfie ile ülkemiz, denizlerin korunması konusunda daha duyarlı olurken, daha mavi denizlere ulaşma şansımız da artacak.

 

Kaynak: DÜNYA GAZETESİ (24.08.2015)