• Anasayfa
  • |
  • 19 Eylül 2020 Gaziler Günü

19 Eylül 2020 Gaziler Günü

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de “Gazi” unvanının verildiği günün yıldönümünü “Gaziler Günü” olarak kutluyoruz.

Bağımsızlık ve özgürlüğünden hiçbir zaman ödün vermeyen Türk ulusu, tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı bağımsızlığını kanı ve canı pahasına korumayı ilke edinmiştir. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kıbrıs’ta, 15 Temmuz’da düşman ve hainlere karşı kahramanca verilen mücadeleler bu kararlılığın en somut göstergeleri olarak yakın tarihimizdeki müstesna yerlerini almıştır.

Şanlı bayrağımız bugün ülkemizin dört bir yanında dalgalanıyorsa, bunu canlarını seve seve veren şehitlerimize ve kanlarını döken gazilerimize borçluyuz.

Bizlere bağımsızlığımızı ve Cumhuriyet'i armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bugün yurt topraklarında özgür ve huzur içinde yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Tamer KIRAN

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Sliderlar