• Anasayfa
  • |
  • 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası Kutlu Olsun

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası Kutlu Olsun

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası nedeniyle mesaj yayımladı. Tamer Kıran , mesajında şunları kaydetti:  

“Dünya Çevre Günü olarak kabul edilen 5 Haziran’ın içinde bulunduğu haftayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı genelgeyle artık Türkiye Çevre Haftası olarak da kutluyoruz.  

Türk Denizcilik Sektörünün çatı kuruluşu İMEAK Deniz Ticaret Odası olarak çevrenin, yaşamın sürdürülebilmesi için taşıdığı büyük önemin farkındalığıyla üstümüze düşeni her zaman yaptık. 

Özellikle iklim değişikliğinin bir sonucu olan küresel ısınmanın denizlerde neden olduğu olumsuz etkilerin azaltılması ve ortadan kaldırılması amacıyla Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ve Avrupa Birliği’nin (AB) belirlediği önlem ve uygulamalarına ilişkin yol haritasını dikkatle takip ediyor, bu büyük dönüşüme ayak uydurabilmek için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.   

Türk Denizcilik Sektörünün temsilcileri olarak daha iyi bir çevre, daha iyi bir doğa, daha temiz denizler için adımlarımızı kararlılıkla atmaya devam ederken, mavi vatanımızın gelecek nesillere temiz bir şekilde aktarılması başlıca hedefimizdir.   

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası kutlu olsun.”  

Tüm Sliderlar