• Anasayfa
  • |
  • Bakan Karaismailoğlu’na Odamız Yönetiminden Nezaket Ziyareti

Bakan Karaismailoğlu’na Odamız Yönetiminden Nezaket Ziyareti

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetimi, 17 Kasım 2022 Perşembe günü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün Beylerbeyi Yerleşkesinde gerçekleştirilen ziyarete, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Meclis Başkanı Başaran Bayrak, Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Organ Seçimleri sonucunda oluşan yeni yönetimi Bakan Karaismailoğlu’na tanıttı, denizcilik sektörüne ilişkin konularda istişarelerde bulunuldu.

Ziyareti değerlendiren Bakan Karaismailoğlu, kara, deniz hava, demiryolları, uzay, haberleşme olmak üzere bütün alanlarda olağanüstü yatırımları gerçekleştirdiklerini belirterek, “Dünyada krizlerin konuşulduğu bir dönemde Türkiye özellikle ulaştırma alanında müthiş yatırımlar yapıyor. Dünyanın en önemli projelerini kendi mühendisleri ile uygulayıp vatandaşın, milletin hizmetine sunuyor.” dedi.

Denizcilik sektörünün önemine dikkat çeken Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Dünya ticaret hacminin yüzde 90’ına yakını denizlerden olduğu için bizim aktarma noktalarımız, bütün entegrasyonun bel kemiği ve merkezi konumunda… Denizcilikle ilgili olan, olabilecek sorunları ve sektörün içindeki bütün problemleri ortak akılla, istişare ile çözmemiz gerekiyor. O yüzden Deniz Ticaret Odasına büyük bir sorumluluk düşüyor Biz de bakanlık olarak sektörün önündeki bütün gelişmelerin daha da iyi olması ve sektörün önünün açılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz bazı şeyleri göremeyebiliriz ama sektörün içerisinden birileri olarak bizlere ilettiklerinde o sorunları kısa sürede çözmek bizim vazifemiz. Yeni yönetimle de bundan sonra sürekli istişare ve iyi ilişkiler sonucunda hem sektör gelişecek hem ülkemiz gelişecek. Bizim hedefimiz olan dünyanın gelişmiş en büyük 10 ekonomisi arasına girmenin başlıca unsuru, sektörü denizcilik olduğu için iyi ilişkilerimiz bundan sonra artarak devam edecek.”

Tüm Sliderlar