• Anasayfa
  • |
  • Başkanımız Tamer Kıran'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Başkanımız Tamer Kıran'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Millet egemenliğinin ve demokrasimizin en önemli sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Vatanımızın işgal edildiği, milletimizin özgürlüğüne ve geleceğine kastedildiği bir dönemde 23 Nisan 1920 açılan Büyük Millet Meclisimiz, İstiklal mücadelesine öncülük etmiş, tarihe örnek bir bağımsızlık mücadelesi vererek yurdumuzu işgalden kurtarmış ve ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin kurulmasını sağlamıştır.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi ile kurulan TBMM, 100 yıllık Cumhuriyet tarihimiz boyunca millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın sembolü olmuş, ülkemizin kalkınması, gelişmesi, büyümesi yolunda tarihi kararlara imzasını atmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza Bayram olarak hediye ederek, çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermiştir. Dünyanın büyük bir hızla değiştiği günümüzde yetişmiş insan gücü büyük önem arz etmektedir.

İnanıyorum ki; çocuklarımız vatan ve millet sevgisi taşıyan, dürüst, saygılı, çalışkan, bilime ve teknolojiye açık bireyler olarak yetişerek kendilerine duyulan büyük güven ve umudu boşa çıkarmayacaklar, ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları tam olarak yerine getireceklerdir.

Kurtuluş savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu toprakları vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yarınlarımız olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Tamer KIRAN
İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Sliderlar