• Anasayfa
  • |
  • Başkanımız Tamer Kıran'dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Başkanımız Tamer Kıran'dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Maddi ve manevi pek çok hikmet, rahmet ve bereketi barındıran Ramazan ayını tamamlayarak, Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Geleneklerimize göre Ramazan Bayramı, manevi duyguların yükseldiği, küslükler, dargınlıkların geride bırakıldığı, insanların sevgiyle birbirleriyle kucaklaştığı özel günlerdendir. Bu günlerde başta aile büyüklerimiz olmak üzere yakınlarımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı ziyaret etmeyi ihmal etmemeli, muhtaç durumda olanları da unutmamalıyız.

Bu yıl Bayramı buruk bir şekilde kutluyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kaybettiğimiz 50 binden fazla insanın acısını hala yüreklerimizde derinden hissediyoruz. Asrın felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybeden depremzede vatandaşlarımıza dayanma gücü ve sabırlar diliyorum.

Depremzede vatandaşlarımızın hayata tutunabilmeleri ve yaralarının sarılması için Türk iş dünyasının temsilcileri olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan “İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyası” kapsamında denizcilik camiamızın katkısının daha net görülebilmesi amacıyla açtığımız “İMEAK Deniz Ticaret Odası Deprem Bölgesi Kalıcı Konut Yapımı Yardım Hesabı”na, üyelerimizin küçük, büyük demeden maddi katkılarını beklediğimi bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Büyük, küçük demeden yapılan her yardımın bir depremzede vatandaşımızın daha yeni yuvasına kavuşmasına vesile olacağını unutmamamız gerekiyor.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının, başta İslam dünyası olmak üzere, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerken, vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, benzer bir afetin yaşanmaması temennisiyle nice bayramlara sıhhat, afiyet ve huzur içerisinde kavuşmayı niyaz ediyorum.

Tamer KIRAN
İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Sliderlar