• Anasayfa
  • |
  • DEHUKAM Yönetim ve Danışma Kurulu Toplantısı Odamız Ev Sahipliğinde Yapıldı

DEHUKAM Yönetim ve Danışma Kurulu Toplantısı Odamız Ev Sahipliğinde Yapıldı

TOBB Başkan Yardımcısı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, TOBB’u temsilen Ankara Üniversitesi (AÜ) Deniz Hukuku Ulusal Araştırma Merkezi (DEHUKAM) Yönetim ve Danışma Kurulu Toplantısına katıldı. 

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde, 30 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısına, Merkezin Yönetim Kurulu Başkanı, AÜ Hukuk Fakültesi Deniz Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Karan, TC Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Yönetim Kurulu Üyeleri TC Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, TC Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan,  Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Aydın Şirin,  TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Süleyman Önel,  AÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hasan Ayrancı,  Doç. Dr. İsmail Demir,  Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nil Kula Değirmenci ve DEHUKAM Müdürü Mustafa Başkara katıldı. 

Yönetim Kurulu Toplantısının ardından, DEHUKAM’ın stratejik hedefleri ve eylem planı ile ilgili önerilerde bulunmak üzere DEHUKAM Danışma Kurulu Toplantısı, Oda’nın Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 

DEHUKAM, deniz hukuku alanında araştırmacı insan gücü kapasitesinin güçlendirilmesi ve istihdamı amacıyla TC Dışişleri Bakanlığı’nın tavsiyesiyle, Ankara Üniversitesi bünyesinde 2015 yılında kuruldu. Merkez, deniz hukuku ve siyaseti alanında bilimsel araştırmalar yapmak, bu alanda araştırmacı insan gücü kapasitesinin güçlendirilmesi ve istihdamı için araştırmacı insan gücü yetiştirme programları uygulamak, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına danışmanlıkta bulunmak, ulusal düzeyde akademisyenleri tek çatı altında bilimsel etkinliklere yöneltmek, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek akademik faaliyetlerle farkındalığı artırmak suretiyle Türk deniz hukuku politikalarının oluşturulmasına katkı sağlamak ve bunların uluslararası farkındalığını arttırmak maksadıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Tüm Sliderlar