• Anasayfa
  • |
  • DTO’nun Katkılarıyla Kocaeli’nde İlk Kez Düzenlenen “Marmara Boat Show” Açıldı

DTO’nun Katkılarıyla Kocaeli’nde İlk Kez Düzenlenen “Marmara Boat Show” Açıldı

DTO’nun Katkılarıyla Kocaeli’nde İlk Kez Düzenlenen “Marmara Boat Show” Açıldı

İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran:

”Sahip olduğumuz imkan, yetenek, tecrübe ve know-how dikkate alındığında, 

Türk denizcilik sektörümüzün ve deniz endüstrimizin bölgemizde 21. yüzyılın parlayan

yıldızı olma potansiyeline çok büyük ölçüde sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.”

 

Kocaeli’nde ilk kez düzenlenen, Marmara Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı “Marmara Boat Show”, 22 Ocak 2020 Çarşamba günü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde açıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi'nin katkılarıyla düzenlenen fuarın açılış törenine, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Milletvekili, Milli Savunma Eski Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, bazı ilçelerin kaymakam ve belediye başkanları, İMEAK DTO Yönetim ve Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri, İMEAK DTO Kocaeli Şube Yönetimi ile davetliler katıldı.

Fuarın açılışında konuşan İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Asya ile Avrupa kıtaları arasında önemli kara ve demiryolu güzergâhlarının kesiştiği bir yerde kurulan Kocaeli’nin, Marmara Bölgesi ve ülkemizin en önemli endüstri ve sanayi yerleşimlerinden birisi olduğunu vurguladı.

Fuar, Kocaeli’nin Denizcilik Alanında Markalaşmasına Katkı Sağlayacak

Marmara’da, Karadeniz’de ve Sapanca Gölü’nde kıyıları bulunan Kocaeli’nin, aynı zamanda denizci bir kent olduğunu belirten Tamer Kıran, ilk kez düzenlenecek Marmara Boat Show’un, Kocaeli'nin denizcilik alanında markalaşmasına da önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi.  

Fuarların, şehirler için çok önemli organizasyonlar olduğunu, düzenlendiği kente, tanıtım açısından önemli kazanımlar sağladığını kaydeden Tamer Kıran, “Bundan dolayı Deniz Ticaret Odası olarak fuar organizasyonlarını çok önemsiyor, en güzel ve başarılı bir şekilde geçmesi için çaba gösteriyoruz. Marmara Boat Show da, Kocaeli Şubemizin düzenlenmesinde çok önemli katkılar sağladığı bir fuar olmuştur.” dedi.

Türk Denizcilik Sektörü ve Deniz Endüstrimizin Potansiyeli

Konuşmasında, Türk denizcilik sektörünün elde ettiği başarıları anlatan Tamer Kıran, bugün Türkiye’nin, gemi inşası, tamiri, bakımı ve onarımında büyük başarılara imza atan bir ülke haline geldiğini söyledi.

Tamer Kıran, “Sahip olduğumuz imkan, yetenek, tecrübe ve know-how dikkate alındığında, Türk denizcilik sektörümüzün ve deniz endüstrimizin bölgemizde 21. yüzyılın parlayan yıldızı olma potansiyeline çok büyük ölçüde sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.” diye konuştu.

Törende, konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ile protokolde yer alanlar kurdeleyi keserek, fuarın açılışını yaptı.

Ardından, Fikri Işık ve Tamer Kıran, fuar alanını gezdiler, DTO Kocaeli Şubesi’nin standını ziyaret ettiler. 

Fuar, 26 Ocak’a Kadar Açık Olacak

Tekne aksesuarları ve tekne yapım malzemeleri, sürat ve gezi tekneleri, motor yat ve güç ekipmanları, motorlu tekne, yelkenli tekne, marinalar ve donanımları, tekne tekstil ve aksesuarları, motor ve ekipmanları, su sporları donanımları, şişme bot ve kanolar, deniz giyim ve aksesuarları, deniz kurtarma ve acil durum malzemeleri, alternatif sporlar, deniz turizmi ve charter firmaları, havalandırma, ısıtma, soğutma sistemleri, güvenlik ve alarm sistemleri, elektronik cihaz ve donanımların sergileneceği fuar, 26 Ocak 2020 Pazar gününe kadar açık kalacak.

Tüm Sliderlar