• Anasayfa
  • |
  • İstanbul İş Dünyasının Temsilcileri İstiklal Caddesi’ndeki Terör Saldırısını Telin Etti

İstanbul İş Dünyasının Temsilcileri İstiklal Caddesi’ndeki Terör Saldırısını Telin Etti

İstanbul iş dünyasının temsilcileri (İMEAK DTO, İTO, İSO, İSTİB, İSTESOB) 18 Kasım 2022 Cuma günü, Taksim İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım'da meydana gelen, 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısını telin etti, birlik mesajı verdi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz (İSTESOB) ve beraberindekiler, İstiklal Caddesi’nde patlamanın meydana geldiği yerde buluşarak olay yerine karanfil bıraktı, ardından saldırıda ölenler için Fatiha okundu.

Oda Başkanları ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda, hain terör saldırısını kınayarak, lanetlediler. İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran da yaptığı açıklamada, ülkemizin 13 Kasım Pazar günü İstiklal Caddesi’nde menfur bir terör saldırısıyla bir kez daha karşı karşıya kaldığını, saldırıda maalesef 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 81 vatandaşımızın da yaralandığını belirterek, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına da başsağlığı diledi.

Bu terör olayına sebep olanları, buna vesile olanları, gerçekleştirenleri hepsini lanetlediklerini belirten Tamer Kıran, “Ülkemiz terör olaylarıyla ilk defa karşı karşıya kalmıyor. Bunların amacının ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, ekonomik istikrarımıza karşı yapılmak istenen saldırılardır. Bize burada düşen bunlara imkan tanımadan, fırsat vermeden birlik ve beraberliğimizi koruyarak çalışmaya, ülkemizi kalkındırmaya, refahına katkıda bulunmaya devam etmektir. Allah milletimizi bu tür saldırılardan her daim korusun.” diye konuştu.

Tüm Sliderlar