• Anasayfa
  • |
  • Marmara Denizi Koruma Eylem Planı İstanbul Koordinasyon Merkezi Toplantısı Yapıldı.

Marmara Denizi Koruma Eylem Planı İstanbul Koordinasyon Merkezi Toplantısı Yapıldı.

Marmara Denizini etkisi altına alan müsilaj (deniz salyası) kirliliğine karşı "Marmara Denizi Koruma Eylem Planı İstanbul Koordinasyon Merkezi" toplantısı, 10 Haziran 2021 Perşembe günü, İstanbul Valiliği’nde düzenlendi.  

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Albay Tayfun Paşaoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Tamer Kıran’ın yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileri, İBB ve Yerel Yönetimler, Sahil Güvenlik, Meslek Odaları, OSB temsilcileri katıldı. 

Marmara Denizi'ndeki müsilaj kirliliğine yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinasyonunda başlatılan ve 22 maddelik Türkiye’nin en büyük deniz temizliği seferberliğinin ele alındığı toplantıda, İstanbul’da yürütülen çalışmalara ilişkin kararlar değerlendirildi. 

Çalışmalar kapsamında Valilik bünyesinde İstanbul Koordinasyon Merkezi’nin kurulduğunu belirten Vali Yerlikaya, 5 Haziran’dan bu yana yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Uygulama programının ele alındığı toplantı, yapılan görüş ve istişarelerle sona erdi. 

Tüm Sliderlar