• Anasayfa
  • |
  • Odamız ve RTEÜ Arasında Deniz Eğitim Merkezi İnşaatına Yönelik Şartlı Bağışa İlişkin Protokol İmzalandı

Odamız ve RTEÜ Arasında Deniz Eğitim Merkezi İnşaatına Yönelik Şartlı Bağışa İlişkin Protokol İmzalandı

İMEAK Deniz Ticaret Odamız ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) arasında üniversitenin Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’ne bağlı “Deniz Eğitim Merkezi İnşaatına Yönelik Şartlı Bağışa” ilişkin protokol, 24 Mayıs 2024 Cuma günü Rize’de imzalandı.


RTEÜ Rektörlük binasında gerçekleşen törende, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Tamer Kıran ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz protokolü imzaladılar. İmza törenine, RTEÜ Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Yaylacı, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Kaptan ve Doç. Dr. Erkan Çakır katıldı. Protokolle, RTEÜ Merkez Kampüsü sahil dolgu alanına inşa edilecek merkezin ismi "İMEAK Deniz Ticaret Odası Deniz Eğitim Merkezi” olacak.


Törenin ardından RTEÜ Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’nde düzenlenen seminere katılan Tamer Kıran, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, okulun kuruluş tarihiyle ilgili bilgi verdi, öğrencilere denizcilik mesleği ve hayata dair nasihatlerde bulundu.


Seminerde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan "Liman Devleti Kontrollerinde Gemi Risk Profilleri ve Gemiadamlarının Rolü", Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan da “Türkiye'de Gemi İnşa Sanayisi" konulu sunum yaptılar.


Seminere, Derepazarı Kaymakamı Samet Yükselecek, Derepazarı Belediye Başkanı Şaban Kalça, öğretim görevlileri ile öğrencileri katıldı.

Tüm Sliderlar