• Anasayfa
  • |
  • Odamız Yönetimi Türk Loydu Vakfı’nın 68. Olağan Genel Kurulu’na Katıldı

Odamız Yönetimi Türk Loydu Vakfı’nın 68. Olağan Genel Kurulu’na Katıldı

Türk Loydu Vakfı’nın 68. Olağan Genel Kurulu, 27 Nisan 2023 Perşembe günü Vakfın Tuzla’daki merkezinde gerçekleştirildi.

Genel Kurula, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni (TOBB) temsilen TOBB Başkan Yardımcısı ve İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Deniz Ticaret Odası’nı temsilen Meclis Başkanı Başaran Bayrak, filosunda en az toplam 100 bin groston tutarında gemisi olan kamu ve özel sektör grubunu temsilen İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Naiboğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Görgün ile vakıf delegeleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Genel Kurul’da, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu açılış konuşması yaptı, ardından Genel Kurul Divan Başkanı ve üyelerinin seçimi yapıldı. Divan Kurulu Başkanlığına İMEAK DTO Meclis Başkanı Başaran Bayrak seçildi.

2022 Yılı Çalışma Raporunun takdim edilmesi, Bilanço ve Denetim Raporu’nun görüşülmesinden sonra Yönetim ve Denetim Kurulları ayrı ayrı ibra edildi. 2023 Yılı Bütçesinin onaylanmasının ardından Türk Loydu Vakfı Senedi revizyon önerileri ele alındı.

Genel Kurul’da yapılan seçimde Türk Loydu Vakfı’nın Yeni Yönetim Kurulu, Prof. Dr. Oral Erdoğan, Gürsel Yıldız, İsmail Cengiz Ünlü, Mustafa Özgür Üstüner, Osman Kahraman, Canan Ceyda Çaptuğ, Ufuk Teker, Yılmaz Onur, Atilla Çiftçigüzeli’nden oluştu. Denetim Kurulu üyeliklerine de Şevki Bakırcı, Mustafa Zorlu, Yaşar Canca seçildiler.

Tüm Sliderlar