• Anasayfa
  • |
  • Odamızın Düzenlediği Resim ve Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Törenle Verildi

Odamızın Düzenlediği Resim ve Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Törenle Verildi

“1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” kutlama etkinlikleri kapsamında İstanbul’da Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okulların katılımıyla “Denizcilik” konulu “Resim Yarışması” ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile “Deniz ve Çevre” konulu “İMEAK Deniz Ticaret Odası Geleneksel 16. Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri, 16 Haziran 2022 Perşembe günü düzenlenen törenle verildi.

Odamız Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törene, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri,  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Müdürü Abdurrahman Ensari, öğrenciler, veliler ve yarışma jürisi üyeleri katıldı.

Törende konuşan Tamer Kıran, Deniz Ticaret Odası’nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bir yandan ülkede denizciliğin gelişmesi için çalışmalar yaparken, diğer yandan gençlere ve çocuklara denizciliği öğretmek, deniz sevgisini, deniz kültürünü aşılamak için faaliyetlerde bulunduklarını anlatan Tamer Kıran, “Resim yarışması da fotoğraf yarışması da aslında uzun zamandan beri yaptığımız bir  organizasyon. Amacımız ülkemize, gençlere, insanlarımıza denizin önemini aktarabilmek, denizin ne kadar vazgeçilmez olduğunu anlatabilmek, denizi sevdirebilmek, medeniyetin, refahın yolunun buradan geçtiğini, denizden geçtiğini aktarabilmektir.” diye konuştu.

Salih Zeki Çakır da fotoğraf ve resim yarışmasına ilgi gösterip katılanlara teşekkür, derece alanları tebrik etti. Çakır, Fotoğraf yarışmasının düzenlenmesine önemli katkı sağlayan ve vefat eden merhum Muhsin Divan’a Allah’tan rahmet diledi.

Törende daha sonra derece alanlara ödülleri Tamer Kıran, Salih Zeki Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından verildi.

“Denizcilik” konulu resim yarışmasında; ‘’Denizin Hakimiyeti’’ isimli eseriyle Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Filiz Özbey birinci, ‘’Anılarımın Dalgası’’ isimli eseriyle Başakşehir Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi öğrencisi Irmak Aytaş ikinci, ‘’Deniz ve Gemi’’ isimli eseriyle Şişli Mecidiyeköy Anadolu Lisesi öğrencisi Nuriye Akdeniz üçüncü oldu.

“Deniz ve Çevre” konulu fotoğraf yarışmasında; ‘’Deniz Salyası’’ adlı eseriyle Kadir Tezel birincilik, “Balıkçı” adlı eseriyle Veysel Akcan ikincilik, “Çakıl Taşları” adlı eseriyle Mehmet Özdemir üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.

Tüm Sliderlar