• Anasayfa
  • |
  • Piri Reis Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

Piri Reis Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

Piri Reis Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı 

Piri Reis Üniversitesi’nin 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Üniversitenin Tuzla Deniz Kampüsü’nde, 11 Haziran 2022 Cumartesi günü, Üniversitenin Tuzla Deniz Kampusü’nde yapıldı.  

Rıdvan Kartal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  

PRÜ Mütevelli Heyeti Başkanı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran törende yaptığı konuşmada, bugün mezun olan gençlerin eğitimlerinin 2 yıldan fazla bir süresini Covid-19 pandemisi nedeniyle uzaktan yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Ancak her şer’de bir hayır olduğunu düşünenlerdenim. İnanıyorum ki, bu dönemde yaşadığınız zorluklardan edindiğiniz ve sizi hayata karşı daha da güçlendiren tecrübeler ilerleyen yıllarda avantaj olarak size dönecektir. Yaşadığınız bu sürecin, mezuniyetinizi daha değerli ve önemli kıldığını düşünüyorum.” dedi.  

Velilere ve öğretim üyelerine ayrı ayrı teşekkür eden Tamer Kıran,  öğrencilere hitaben şunları söyledi: 

“Piri Reis Üniversitesi’nden aldığınız eğitimle dünyanın her ülkesinde başarıyı yakalayacak özgüven, donanım ve kabiliyete sahip olarak okuldan ayrıldığınıza inanıyorum. Üniversitemizde aldığınız eğitimin size çok sağlam temel verdiğine, sizlerin bu temeller üzerinde yükseleceğinize ve profesyonel iş hayatınızda da çok başarılı işler yapacağınıza güvenim tamdır. Unutmayın, başarılarınızla halen okulda eğitimlerini sürdüren kardeşleriniz için de güzel bir referans oluşturacaksınız. Sizler de Piri Reis Üniversiteli olmanın etiketini gururla yakanızda taşıyın. Okulunuzu hiçbir zaman unutmayın. Meslek hayatınız süresince göstereceğiniz başarıyla Piri Reis Üniversitemizi emsalleri arasında zirveye taşıyın.” 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bütün Umudum Gençliktedir” ifadesini hatırlatan Tamer Kıran, gençlere duyulan umut ve güvenin boşa çıkmayacağına, ülkemizi daha ileriye taşımak için var güçleriyle çalışacaklarına inandığını belirterek, mezun öğrencilere hayatlarının yeni döneminde başarı, sağlık, huzur ve mutluluklar diledi.   

Lisansüstü ve Lisans öğrencilerine mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından tören öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi. 

Tüm Sliderlar