• Anasayfa
  • |
  • Türk Loydu’nun Panama Yetkisi hk

Türk Loydu’nun Panama Yetkisi hk

Dünyanın denizcilikte önde gelen önemli bayrak devletlerinden olan ve Türk armatörü tarafından da tercih edilen Panama'nın denizcilik alanındaki otoritesi Panama Denizcilik İdaresi ile Türk Loydu arasında, Türk Loydu'nun yetkilendirilmesine ilişkin 7 Kasım 2017 tarihinde bir protokol imzalanmıştır.

İmzalanarak yürürlüğe giren protokol ile Türk Loydu, Panama bayraklı gemilerde klas sertifikası ve uluslararası denizcilik sözleşmelerinin gerektirdiği zorunlu sertifikaları düzenleme yetkisi elde etmiştir. Yetki kapsamı ile ilgili daha detaylı bilgi Türk Loydu websitesi www.turkloydu.org üzerinde yer almaktadır.

Panama Denizcilik İdaresi, dünya deniz ticaret filosunun %18'ini temsil eden 8.000'den fazla tescilli gemi ile dünyanın en büyük gemi sicilini yönetmekten sorumludur. IACS üyeliği için aday kuruluş durumunda bulunan Türk Loydu ise Türkiye'nin önemli sektörel kuruluşlarının bir araya gelerek, ülkemizin öz kaynaklarıyla oluşturduğu ve kurulduğu günden bu yana sürekli hizmet alanlarını genişleterek, deniz ve kara endüstrisindeki gelişmelere öncülük ederek büyümesini sürdürmektedir.